YÜKLENİYOR

Hakkımızda

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası; 1903 yılında Eski Belediye Caddesinde kuruldu. O yıllarda tütün yetiştiriciliğinde Bafra Türkiye'nin en önemli merkezi konumundaydı. Yerli ve Yabancı Tütün Tüccarlarının yöreye çok sık gelmesi ve ihracaat yapılması nedeni ile oluşan canlılığa cevap verebilmesi amacıyla…

Devamı

İletişim Bilgileri

Telefon

0362 543 10 75
0362 542 58 48

E-Posta

info@bafratso.org.tr

Adres

Hacınabi Mah. Tekel Cd. No:53- Bafra/SAMSUN

Başkan Mesajları

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası değerli üyeleri ve Bafra TSO internet sayfasının kıymetli okuyucuları;
Bilginiz üzere 2020 yılı başında Dünya’yı ve Mart ortalarından sonra da Ülkemizi etkisi atına alan Covid-19 salgını ile mücadelemiz devam etmektedir. Salgın hastalıklar ilk bakışta bir sağlık problemi gibi görünse de etkileri sağlıkla sınırlı kalmamakta ekonomi, siyaset, sosyal hayat olmak üzere hayatın birçok alanını etkileyen ve dönüştüren bir olgu olmaktadır. Salgın hastalıkların ortaya çıkması birçok işin kesintiye uğramasını, mal ve hizmetlerin fiyatlarının yükselmesini beraberinde getirmiştir.
İmalat sektörü, hizmetler ve küçük esnaf başta olmak üzere ekonominin neredeyse bütün sektörlerinin etkilendiği salgın hastalık sürecinde işsizlik, hızlı fiyat artışı, üretimde ki aksamalar, gelir ve gider arasındaki uyuşmazlıklar ekonomi üzerinde büyük etkiler oluşturmaktadır. Ekonomik krizin zeminini hazırlayan bu gelişmeler ülkelerde, küçükten büyüğe firmalarda ve hane halkında ekonomik kaygı oluşturmaktadır.
Koronavirüs yerel olarak ekonomiyi sektörel bazda farklı boyutlarda aksattı ve genel itibarıyla esnaflar üzerinde olumsuz bir etki oluşturdu ve oluşturmaya devam etmektedir. Covid-19’un etkisini arttırması ile fiziksel temastan kaçınılması ve bazı dönemlerde yaşadığımız dışarı çıkma yasağı ile hane halkı yerel esnaf yerine e-ticaret siteleri vasıtasıyla ihtiyaçlarını karşılamaya yönelmiştir. Bu durum yerel işletmeler üzerinde zor ekonomik koşullar oluşturmaktadır.
Devletimiz vergi borcu ve sgk prim ertelemeleri, Kısa Çalışma ödeneği, sıfır faizli kredi ve nakti yardımlarla ve teşviklerle bu zararı azaltmaya çalışsa da salgının ekonomik etkileri devam etmektedir. Bu süreçte Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinin Nefes Kredisi ve Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi ile piyasalara destek vermeye çalışılmaktadır. 
Ülkemizde ve dünyada yaşanan salgının en kısa sürede sonlanması ekonomik ve sosyal hayatımızın gelişerek refaha ulaşması en büyük temennimizdir.

Odamız Yeni Hizmet Binası

Yeni Hizmet Binamızın, Üyelerimize sağlamış olduğumuz hizmet kalitesi ve hizmet çeşitliliğini arttırmak için günümüz ihtiyaçlarına uygun şekilde yeniden inşa edilmesini amaçlamıştık.
2021 yılının ilk aylarında Bafra Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin beklentilerini karşılayan, Bafra ve Bölgemiz için örnek gösterilen tüm birimleri ile bölgeye katma değer sağlayan bir bilgi merkezini bölgemize kazandırmış olacağız.
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak başta hizmet sağladığımız Bafra,19 Mayıs, Alaçam, Yakakent ilçelerimizin ve  bölgemizin marka değerinin artırılması en büyük hedefimizdir. Bafra Ticaret ve Sanayi Odası siz değerli üyelerinden aldığı güç ile çalışmalarına hız kesmeden devam ederek, bölgemize ve üyelerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

Yayınlanan Diğer Mesajları
Sera OSB, Bafra OSB ve Bafra'nın ÜniversiteleşmesiBafra TSO Dergisi (16.Sayı)_2019

Üzerinde yoğun mesai harcadığımız ve önemli yol aldığımız SERA ve Medikal OSB'de Gelinen Nokta

Bafra TSO Dergisi (16.Sayı)_2018


Biz Bereketli Toprakların Fakir Bekçileri Olmayacağız

Bafra TSO Dergisi (16.Sayı)_2017


Demokrasi Dışı Girişimler Asla Kabul Edilemez

Bafra TSO Dergisi (16.Sayı)_2016


Sera OSB'nin Müteşebbis Heyeti Kuruldu Medikal OSB'de ise 23 Firma Bafra'ya Yatırım Sözü Verdi

Bafra TSO Dergisi (16.Sayı)_2015


Üzerinde Hassasiyetle Durduğumuz ve Takibini Yaptığımız 4 Ana Hedefimiz

Bafra TSO Dergisi (16.Sayı)_2014


İstişare Etmek Ortak Akıl Üretmek Bizim Yönetim Anlayışımızın Temel İlkesidir

Bafra TSO Dergisi (16.Sayı)_2013Paylaş :