YÜKLENİYOR

Hakkımızda

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası; 1903 yılında Eski Belediye Caddesinde kuruldu. O yıllarda tütün yetiştiriciliğinde Bafra Türkiye'nin en önemli merkezi konumundaydı. Yerli ve Yabancı Tütün Tüccarlarının yöreye çok sık gelmesi ve ihracat nedeni ile oluşan ihtiyaca cevap verebilmesi amacıyla kurulmuştur.Zaman…

Devamı

İletişim Bilgileri

Telefon

0362 543 10 75
0362 542 58 48

E-Posta

info@bafratso.org.tr

Adres

Hacınabi Mah. Tekel Cd. No:53- Bafra/SAMSUN

Yakakent Turizm

Samsun Sinop Karayolu üzerinde geçit noktası özelliği taşıyan Yakakent; Samsun’a 83 km. uzaklıkta, Sinop’a ise sınır durumdadır.

Karadeniz Bölgesinin tipik özelliği olan yağış, Yakakent’te yazları pek sık görülmediğinden, temiz kumsalı ve denizinden uzun süre yararlanılır. Sadece deniz ile yetinmeyen Yakakent, kış turizmi içinde idealdir. Kışın Kayak Merkezi halini alabilecek dağları, yazın yerini dağ yürüyüşlerine bırakabilir. Uzun ve yeni yeni yaygınlaşan dağ yürüyüşleri bu alanlarda yapılabilir.

Coğrafi yapı ve güzel, sakin, bozulmamış Çamgölü, çam ormanları ile denizin kucaklaştığı ender sahillerimize sahip olan Yakakent’te balıkçı barınakları değerlendirilip, küçük marinalara dönüştürülebilir.

Amatörce yapılabilecek deniz ve kara av meraklılarına da hitap edin İlçede çok geniş bir av kültürü vardır. Kışın yaban hayvanlarının yanında bıldırcın, çulluk gibi uçucular; yazın ise deniz ürünlerinden yararlanılabilir.Bu nedenle, bozulmamış yeşili ve mavisi ile ilgi çeken Samsun İlimizin güzel İlçesi olan Yakakent her türlü ihtiyaca cevap verebilecek özellikleri ile önemli bir turizm potansiyeline sahiptir.

Paylaş :