YÜKLENİYOR

Hakkımızda

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası; 1903 yılında Eski Belediye Caddesinde kuruldu. O yıllarda tütün yetiştiriciliğinde Bafra Türkiye'nin en önemli merkezi konumundaydı. Yerli ve Yabancı Tütün Tüccarlarının yöreye çok sık gelmesi ve ihracat nedeni ile oluşan ihtiyaca cevap verebilmesi amacıyla kurulmuştur.Zaman…

Devamı

İletişim Bilgileri

Telefon

0362 543 10 75
0362 542 58 48

E-Posta

info@bafratso.org.tr

Adres

Hacınabi Mah. Tekel Cd. No:53- Bafra/SAMSUN

Bafra KİDEM

BAFRA KAYITLI İSTİHDAMIN ÖZENDİRİLMESİ PROJESİ (Bafra KİDEM)

Proje Amacı

Proje ile bölgede kayıtlı istihdamın özendirilmesi ve bölgedeki işletmelerde ,kayıtlı istihdamın faydaları konusunda farkındalık oluşturması hedeflenmektedir. İşletmelerin kurumsallaşmalarına katkıda bulunarak ,kayıtlı istihdam, nitelikli insan kaynağı,kaliteli çıktı dünya pazarlarına tam entegrasyon felsefesi ile bölgede kayıtlı ekonomi konusunda ivme sağlamaktadır.
Bu yönü ile programın önceliklerinden bölgesel/yerel bazda kayıtlı istihdamı teşvik etmek için etkili yollar bulmaya ve uygulamaya yönelik yenilikçi faaliyetleri olanaklı kılarak kayıtlı istihdamın arttırılmasını ve kayıtdışı istihdamın azaltılmasını teşvik etmek suretiyle kayıt altına alma sürecini kolaylaştırmak yoluyla kayıtlı istihdamı teşvik etmek önceliğine katkı sağlamaktadır. 

Projenin Kazandıracakları

  • Sosyal paydaşlar arasında koordinasyonu sağlama ve ağ oluşturma yolu ile kayıtdışı istihdamın azaltılmasına ve kayıtlı istihdamın özendirilmesine katkı sağlamak.
  • Bafra bölgesinde yerel bazda kayıtlı istihdamı teşvik etmek için işletmelerin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlamak.
  • Kayıtlı çalışan işletmenin teşviklerinden yararlanması konusunda yol göstererek kayıtdışı işletmelerinde kayıt altına girmesini özendirmek.
  • İSO Kalite sertifikasyon belgelerini araç olarak kullanarak bölgede kayıtlı istihdamın özendirilmesi.

 Hedef Gruplar

  • Bafra bölgesinde faaliyet gösteren 50 işletme
  • Bafra bölgesinde faaliyet gösteren 50 işletmenin yöneticileri-ortalama 150 yönetici
  • Bafra bölgesinde faaliyet gösteren 50 işletmenin çalışanları-ortalama 1000 çalışan

 

>>>> detay için tıklayınız

Paylaş :