YÜKLENİYOR

Hakkımızda

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası; 1903 yılında Eski Belediye Caddesinde kuruldu. O yıllarda tütün yetiştiriciliğinde Bafra Türkiye'nin en önemli merkezi konumundaydı. Yerli ve Yabancı Tütün Tüccarlarının yöreye çok sık gelmesi ve ihracat nedeni ile oluşan ihtiyaca cevap verebilmesi amacıyla kurulmuştur.Zaman…

Devamı

İletişim Bilgileri

Telefon

0362 543 10 75
0362 542 58 48

E-Posta

info@bafratso.org.tr

Adres

Hacınabi Mah. Tekel Cd. No:53- Bafra/SAMSUN

BİGEM

Bafra İş ve İhracat Geliştirme Merkezi

Mevcut işletmelere eğitim, danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamak ve özellikle yeni girişimcileri ihracata ve ürün yelpazelerini genişletmeye teşvik etmek amacıyla yeni bir İş ve İhracatı Geliştirme Merkezi (BİGEM) kurulmuştur.

BİGEM, ihracatla ilgili olarak pazar bilgisi, hazırlık, finansal kaynaklar ile gerekli teknik bilgiler ve benzeri konulardaki eksiklikleri gidermektedir. Merkez, gerekli altyapıyı oluşturarak ihracat için iş geliştirme desteği sağlayacaktır.

Projenin amacı, bölgedeki en az 30 işletmenin iş hacmini artırmak, endüstriyel kapasiteyi artırarak katma değeri yüksek ürünlerin pazarlanmasını sağlamak, eğitim ve tanıtım faaliyetleri ile ihracat potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak ve yeni girişimcileri desteklemektir.

KOBİ'lerin ürün geliştirme, pazarlama, markalaşma, standardizasyon konusundaki yatırımlarını artırmalarına yardımcı olan proje, aynı zamanda işletmelere hukuki danışmanlık da vermektedir. Finansal kaynaklara erişimin kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalar yürüten BİGEM, ayrıca işletme, ihracat, kümelenme geliştirme faaliyetleri ve İnternet hizmeti de sunmaktadır.

Proje kapsamında en az on eğitim oturumu planlanmakta ve teşhis çalışmasından elde edilen bilgiler ışığında BİGEM'in sunacağı hizmetler konusunda bir çerçeve tasarlanmaktadır. Bu anlamda, pazarlama stratejisi, insan kaynakları planlaması, sürdürülebilirlik ve iş analizlerini içeren bir iş planını temel alan bir el kitabı geliştirilmiştir.


PROJENİN WEB SAYFASI

AB DELEGASYONU

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

Paylaş :