YÜKLENİYOR

Hakkımızda

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası; 1903 yılında Eski Belediye Caddesinde kuruldu. O yıllarda tütün yetiştiriciliğinde Bafra Türkiye'nin en önemli merkezi konumundaydı. Yerli ve Yabancı Tütün Tüccarlarının yöreye çok sık gelmesi ve ihracat nedeni ile oluşan ihtiyaca cevap verebilmesi amacıyla kurulmuştur.Zaman…

Devamı

İletişim Bilgileri

Telefon

0362 543 10 75
0362 542 58 48

E-Posta

info@bafratso.org.tr

Adres

Hacınabi Mah. Tekel Cd. No:53- Bafra/SAMSUN

Alaçam Turizm

TARİHİ YAPILAR

İlçede tescilli 63 tarihi yapı mevcuttur. Bunlardan 3’ü işyeri, 1’i çeşme, 1’i cami ,1’i hamam ve 57 tanesi konak ve evlerdir. 

GEYİKKOŞAN BABA TÜRBESİ 

İlçemiz deniz sahiline yakın koruluk alan içinde bulunan “Geyikkoşan Baba Türbesiyle” ilgili bir çok rivayet mevcuttur. Burada yatan kişinin 600-700 yıl kadar önce yaşadığına inanılır. İlçe halkı, çevre ilçeler ve Samsun’dan gelen misafirler tarafından ziyaret edilen Geyikkoşan Baba türbesi ve mesire yerinin de içinde bulunduğu alan inanç turizmi açısından önemli bir varlığımızdır.

GÜREŞ

Yağlı güreş ilçemizde çok rağbet gören bir spor dalıdır. 6 mayıs günü yapılan hıdırellez şenliklerinde organize edilen geleneksel yağlı güreş müsabakalarına bölgeden ve Türkiye’nin her yerinden güreşçiler katılmaktadır. İlçemiz için spor turizmi acısından önem arz etmektedir. 

SAHİL

Alaçam 17 km’lik sahil şeridiyle deniz turizmi açısından büyük bir potansiyel barındırmaktadır. Ayrıca tarihi yapılar varlığı yönünden zengin olan ilçemiz buralardaki restorasyon çalışmasının tamamlanmasıyla beraber tarih ve kültür turizmi açısından büyük öneme haiz bir yer olacaktır.

Paylaş :